5 מיתוסים על ניתוחי חזה

מאת נמרוד פרידמן

המיתוס: שתלי סיליקון מתפוצצים במהלך טיסות – לא נכון. לא ברור איך החל המיתוס לגבי התפוצצות השתלים במהלך טיסות. ד"ר נמרוד פרידמן מסביר: "כמו כל אגדה אורבנית, גם המיתוס הזה גרם להיסטריה קלה בקרב נשים, אך האמת היא כי השתלים כלל אינם מכילים אוויר אלא ג'ל סיליקון בלבד ולכן הם אינם מתפשטים בלחץ אוויר נמוך והנפח שלהם לא משתנה גם בגובה רב".
הדרך הטובה ביותר להפריך את המיתוס הזה היא באמצעות העובדה כי השתלים עצמם מיוצרים בחו"ל ומגיעים לארץ באמצעות מטוס – אם הטענה היתה נכונה הרי השתלים לא היו כלל מגיעים שלמים לארץ.

המיתוס: ניתוח הגדלת חזה מפריע להנקה – לא נכון. ניתוח הגדלת חזה כלל אינו פוגע במערכת הצינורות ובלוטות החלב המשמשים את האשה להנקה. פרידמן: "במהלך הניתוח יוצר המנתח כיס בחזה שדרכו מוכנס שתל הסיליקון. כיס זה ממוקם מאחורי השד ולא בתוכו, לכן הוא אינו פוגע בצינורות ובבלוטות החלב וגם לא בפטמה. לעומת זאת, בניתוח הרמה או הקטנת חזה תיתכן פגיעה ביכולת ההנקה, אך ככל שההרמה או ההקטנה פחות דרסטיות, כך גדל הסיכוי כי יכולת ההנקה לא תיפגע".

המיתוס: חייבים להחליף שתל כל כמה שנים – לא נכון. הטענה זו הייתה נכונה לגבי שתלים בהם השתמשו עד שנת 1995, בהם המעטפת הייתה דקה מאוד. בשתלים הישנים הסיליקון היה נוזלי ועלול היה לנזול ולהתפזר. "מעטפת השתלים החדשים חזקה מאוד ולכן אינה נקרעת בקלות, ובנוסף, הסיליקון שבתוך השתל הוא ג'ל עמיד ששומר על צורתו ולא נוזל. לא ניתן להבטיח כי השתל יחזיק לאורך כל החיים אולם אין צורך בהחלפה תקופתית כפי שהיה בשתלים הישנים. כדי לגלות מה מצב השתלים יש להיבדק כל שנה אצל הרופא המנתח", ממליץ פרידמן.

המיתוס: שתל קרוע מסכן חיים – לא נכון. כיוון שהסיליקון בשתלים מופיע בצורת ג'ל ולא כנוזל, גם במקרה של קרע בשתל אין למעשה דליפה של הסיליקון אל הגוף, ולכן לא נגרמת סכנת חיים. ד"ר פרידמן מרגיע: "מקרים של קרע בשתל הם נדירים יחסית, וניתנים לתיקון ללא סכנה על ידי הרופא המנתח".

המיתוס: צורת החזה נקבעת לפי גודל השתל – לא נכון. פרידמן: "צורת השד המתקבלת תלויה במספר גורמים, וביניהם הדרך שבה מעצב המנתח את השד. לאחר מיקום השתל מבצע המנתח עיצוב של צורת השד, מה שמשפיע כמובן על התוצאה הסופית". בנוסף, את השתל בוחרים לפי מימדי החזה של האישה ולא לפי הנפח. כך למשל שתלים זהים עשויים להיראות אחרת לגמרי על נשים בעלות מבנה גוף ומשקל שונים.

ד"ר נמרוד פרידמן
מרפאת סיבל

מקור המאמר: articles.co.il

 

Call Now Buttonחייגו אלינו לקבלת פרטים נוספים