ניתוח פלסטי: ההיגיון וההחלטה

מאת נמרוד פרידמן

למי מאיתנו לא עברה בראש המחשבה: הלוואי והייתי יכולה לשנות את צורת החזה שלי, להרים, לסדר, לארגן – לעצב את השדיים שלי שיראו שוב צעירות רעננות וגאות?

נשים רבות רוצות לשפר את נשיותן ודימוי הגוף שלהן. בסתר ליבן הן חולמות על חידוש צורת השדיים. הן היו רוצות להעניק להן צורה מלאה יותר, להרימן, לייצבן, לשדרג את חזות הפטמה, לחזור לצורה המקורית-הנערית, להשיב להן את הביטחון העצמי, להחזיר עטרה ליושנה. יש החושבות על חזייה, אחרות הולכות צעד אחד קדימה ושוקלות ביצוע ניתוח פלסטי. ניתוח שבסופו יקבלו שדיים יפות, טבעיות ונוחות.
מרבית הנשים סבורות – בטעות – כי ניתוח חזה פירושו – הגדלה או הקטנה של השדיים. לא כך הוא. ברחבי העולם נשים פונות לפלסטיקאי לצורך ביצוע ניתוח לעיצוב החזה.

מחקר מקיף שנערך בקרב 2000 נשים באירופה, חלקן עברו הגדלה/הקטנה וחלקן לא, גילה כי 12% מהן חושבות על עיצוב החזה, אך רק פחות מאחוז אחד מהן מגיעות לפלסטיקאי לצורך כך. כשניסו להבין את מדוע, התברר שקרוב ל- 40% מהנשים מדווחות על חוסר במידע, הן אינן מבינות את הפרוצדורה ומתקשות למצוא רופא עליו הן יכולות לסמוך. אחרות העלו את השיקול הכספי, חלקן את החששות מתופעות הלוואי, מצלקות ומהשפעות הניתוח לטווח הארוך. עוד עולה מהמחקר כי רוב הנשים מחפשות את המידע באינטרנט.

נשים המגיעות אליו למרפאה מונעות על-ידי צורך נפשי ולאו דווקא גופני. הן רוצות לשפר את תחושת הנשיות שלהן ואת דימוי הגוף, ובמקביל מדברות על החששות מהניתוח ומההחלמה. כדי להפיג חששות, כל מטופלת מלווה באופן אישי החל מהפגישה הראשונה ועד ליציאתה מחדר הניתוח, דרך תהליכי ההחלמה, וגם לאחר מכן. המטופלת גם משתתפת בבחירת הפיתרון הטיפולי האופטימלי עבורה, תוך התחשבות בציפיותיה ולקיחת שיקול בריאותה בהווה ובעתיד – כמכריע.
ככל שאישה תדע יותר ותבין יותר לקראת מה היא הולכת, היא תוכל לגשת לניתוח מתוך תחושת שלמות ורוגע.

מקור המאמר: articles.co.il

 

Call Now Buttonחייגו אלינו לקבלת פרטים נוספים